Ogłoszenie

Zapraszamy wszystkich do rejestracji:)

#1 2008-10-10 17:47:32

Rudy

Nowy

4453252
Skąd: Barcice/Kraków
Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 10
Punktów :   
Klasa: D z lat 04/07 :)
WWW

Kwestia forum

Witam! Czy naprawdę uważacie, że to forum ma rację bytu? Przecież ono jest całkowicie martwe, czy admini tworząc je mieli jakikolwiek pomysł? Bo kiepsko, naprawdę kiepsko to wygląda. Rozreklamowaliście je w Liceum, rozmawialiście z Dyrekcją na temat tego by stało sie oficjalnym? Bez tego wszystkiego nigdy sie oni nie rozwinie. Troszkę inwencji by sie przydało, bo założyć forum nie jest problemem, większa sztuka to utrzymanie go przy życiu. A tego tu brak, niestety.


Ze szlachtą, mości panowie, trzeba po ojcowsku, nie po dragońsku... Powiesz mu: "Panie bracie, a bądź łaskaw, a idź", rozczulisz go, na ojczyznę i sławę wspomniawszy, to ci dalej pójdzie niż dragon, który dla lafy służy. - Jan Onufry Zagłoba

Offline

 

#2 2008-10-22 20:42:10

rafal

Zaawansowany

1686676
Call me!
Zarejestrowany: 2006-11-24
Posty: 163
Punktów :   

Re: Kwestia forum

Witam miodosytnika ! (no, nie wiem, czy robisz miody, ale na pewno je pijasz ;p)
<podal tabakiere>
Ja sie tym forum nie zajmuje, ale problem jaki podniosles istnieje. Zwrocic jednak nalezy rowniez uwage na fakt, iz dzisiejsza mlodziez od takiej formy dyskusji jak dyskusja na forum woli czaty, gg, nasze-klasy i inne tałatajstwa.

Pozdrawiam <sklonil sie po staropolsku>


"Każdy przypadek przymusowej redystrybucji bogactwa i dochodu, bez względu na kryteria na jakich się opiera, oznacza zabranie czegoś jednym – tym, którzy coś posiadają – i przekazanie tego drugim – nieposiadającym. W takiej sytuacji motywacja do tego, żeby stać się posiadającym maleje, a motywacja do tego, żeby zostać nieposiadającym wzrasta." Hans-Hermann Hoppe

Offline

 

#3 2008-10-30 16:43:21

Athlon

Administrator

4755579
Skąd: Glinik
Zarejestrowany: 2007-08-18
Posty: 27
Punktów :   
Klasa: 2A

Re: Kwestia forum

Rozmawiałem już jakiś czas na temat forum z P. Rychlewskim. Chciałem zrobić reklamę po szkole oraz aby link forum znalazł się na stronie liceum ale czekam na odpowiedź. Postaram się to jakoś załatwić.

Rafał wspomniał że ludzie wolą komunikację typu NK, gg cz@t itp. Niestety taka jest prawda.


http://images21.fotosik.pl/380/8a59a5e3c4ddac3d.jpg

Offline

 

#4 2008-10-31 18:32:13

Rudy

Nowy

4453252
Skąd: Barcice/Kraków
Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 10
Punktów :   
Klasa: D z lat 04/07 :)
WWW

Re: Kwestia forum

A dziękuje za poczęstunek tabakiera, ostatni raz jak zażywałem, bodaj na Polach Chwały w Niepołomicach, to myślałem, że mi łeb rozsadzi. Ech, przednio wtedy było

Ja rozumie, że gg, nk oraz czat (chociaż to ostatnie chyba wymiera?) są bardzo popularne i wcale temu nie przeczę. Spójrzcie jednak na to co oferuje Forum Naszej Klasy - to syf nad syfy, żal i rozpacz. Bardzo łatwo je zaśmiecać i po prawdzie nie istnieje tam funkcja admina, zresztą wystarczy spojrzeć na to co tam ludzie piszą:
- STuDNIÓWKA , PÓŁMETEK = TIPSY żel lub akryl = MEGA CENA:D
- Imprezka klasowa
etc.

Aż szkoda patrzeć, nóż się w kieszeni otwiera, kupa śmiechu z przewagą kupy gdy spojrzeć na "jakość" postów jakie tam są bo tez i tamto forum nie ma żadnych wymagań.
A forum takie jak to ma duży potencjał, dużo więcej opcji, jest bardziej przejrzyste i funkcjonalne (opcje wyszukaj, edycja postów, czuwający moderatorzy). Nadal myślę, że to głównie kwestia reklamy i pomysłu na działanie

Bardzo byłbym rad, gdyby to forum jakoś fajnie funkcjonowało bo tez i jestem absolwentem tego liceum (jak to dumnie brzmi ) i darze go sentymentem a z chęcią bym, na forum popisał o wspomnieniach itp.


Ze szlachtą, mości panowie, trzeba po ojcowsku, nie po dragońsku... Powiesz mu: "Panie bracie, a bądź łaskaw, a idź", rozczulisz go, na ojczyznę i sławę wspomniawszy, to ci dalej pójdzie niż dragon, który dla lafy służy. - Jan Onufry Zagłoba

Offline

 

#5 2008-11-10 22:28:59

Athlon

Administrator

4755579
Skąd: Glinik
Zarejestrowany: 2007-08-18
Posty: 27
Punktów :   
Klasa: 2A

Re: Kwestia forum

Nie tak dawno przejąłem tutaj "stery" i narazie myśle co tu można zrobić. Pierwszym moim pomysłem było założenie forum w phpBB2, bądź w phpBB3 na wykupionym serwerze. Ale Skoro to już jest to może by coś z nim zrobić.

Jeśli ma ktoś jakieś pomysły na ciekawe działy to proszę pisać, będę wdzięczny.


http://images21.fotosik.pl/380/8a59a5e3c4ddac3d.jpg

Offline

 

#6 2008-11-11 20:32:14

Rudy

Nowy

4453252
Skąd: Barcice/Kraków
Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 10
Punktów :   
Klasa: D z lat 04/07 :)
WWW

Re: Kwestia forum

Bierzesz kartkę formatu A4, drukujesz na niej postać Wujka Sama (Uncle Sam ) bo zna ją każdy. Fajna czcionka piszesz pod nim: "Forum Liceum potrzebuje CIEBIE"

Lub, bierzesz portret Lenina/Che Guevary (czy kogoś z tych syfskich komuchów ) i podpisujesz: "Obywatelu, a czy TY zarejestrowałeś się na FORUM?"

Lub, bierzesz portret Boba Marleya, podpisujesz: "Duch Marleya czuwa nad forum, dołącz do niego już dziś"

A najlepiej zrób kilka takich plakatów, o różnej tematyce, i ponaklejaj w odpowiednich miejscach (drzwi od kibli, miejsca z ogłoszeniami, okrągły slup w holu, etc.) możesz także w gazetce szkolnej (jeśli jeszcze ją wydają) poprosić o reklamę. Pamiętaj aby wcześniej uzgodnić to z dyrekcją

Ludzie w tym wieku, licealnym znaczy, lubią tego typu rzeczy bo z tym się właśnie identyfikują (muzyka ma tu duże znaczenie lub odwoływanie do postaci skrajnych).

Gdy ludzie zaczną zaglądać to sami będą tworzyć nowe tematy dyskusji.


Ze szlachtą, mości panowie, trzeba po ojcowsku, nie po dragońsku... Powiesz mu: "Panie bracie, a bądź łaskaw, a idź", rozczulisz go, na ojczyznę i sławę wspomniawszy, to ci dalej pójdzie niż dragon, który dla lafy służy. - Jan Onufry Zagłoba

Offline

 

#7 2008-12-09 21:25:54

Athlon

Administrator

4755579
Skąd: Glinik
Zarejestrowany: 2007-08-18
Posty: 27
Punktów :   
Klasa: 2A

Re: Kwestia forum

Musze powiedzieć, że ciekawy pomysł. Być może coś podobnego zrealizuję. Z tego co wiem to nauczyciele jakoś nie chętnie są za forum szkolnym. Zobaczymy co na to "władze"

Szkoda że forum jest na punie. Ale już chyba nie ma sensu zmieniać i zarazem opłacać własny serwer.


http://images21.fotosik.pl/380/8a59a5e3c4ddac3d.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plopieka nad psem